Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

niedziela, 18 marca 2018

Indian Wells: N.Osaka i T-M.Del Potro !

W finale Indian Wells pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, Naomi Osaka w dwóch setach (6-3,6-2) pokonała Darię Kasatkinę i zdobyła swój pierwszy tytuł rangi WTA. W finale panów Juan-Martin Del Potro pokonał Rogera Federera 2-1 (6-4, 6-7(8), 7-6(2). W pierwszym secie Del Potro przełamał Federera na 3:2 i do końca obaj tenisiści utrzymali swoje podanie
a set zakonczył sie 6:4. Drugi set bardzo wyrównany obaj zawodnicy wygrywali swoje podania
i zakończył się na tiebreaku w którym po zaciętej walce Federer wygrywa po siódmej piłce setowej (10-8). Trzeci set to ponownie gem za gem do 9 gema w którym  Federer przełamuje Del Potro i wychodzi na prowadzenie 5:4 Del Potro odłamuje już w10 gemie i jest 5-5 o wszystkim rozstrzygnął tiebraek w którym tem razem lepszym okazał sie JuanMartin Del Potro.

WTA:
Finał: Naomi Osaka(Jap) - Daria Kasatkina(Rus) 2-0 (6-3, 6-2)

Półfinały: Simona Halep(Rum)- Naomi Osaka(Jap) 0-2 (3-6, 0-6) Venus Villiams(Usa) - Daria Kasatkina(Rus) 1-2 (6-4, 4-6, 5-7)

ATP
Finał:  Roger Federer(Sui) - Juan-Martin Del Potro(Arg) 1-2 (4-6, 7-6(8), 6-7(2)

Półfinały:  Roger Federer(Sui) - Bora Coric(Cro) 2-1 (5-7, 6-4, 6-4) Milos Roanic(Can) - Juan-Martin Del Potro(Arg) 0-2 (2-6, 3-6)