Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

sobota, 8 września 2018

Naomi Osaka US Open Champion !

Naomi Osaka (Jap) mistrzynią US Open po znakomitej grze i pokonaniu Sereny Williams (Usa) w finale turnieju wielkoszlemowego w dwóch setach 6-2 6-4. To pierwszy tytuł wielkoszlemowy sympatycznej 20-latki z Japonii.
W drugim secie Serena Williams została ukarana przez sędziego karnym gemem, poprzez liczne kłótnie z
arbitrem oraz konsultacje ze swoim trenerem. Serena serwowała zatem przy stanie 3-5.  W dziewiątym gemie as serwisowy dał Japonce
dwie piłki na wagę tytułu z których drągą wykorzystała i zakończyła to spotkanie.

Niestety wielkiej mistrzyni jaką jest Serena Williams takie zachowanie na korcie nie przystoi do poziomu Williams dostosowali się kibice na korcie co nie pozwoliło sympatycznej zawodniczce z Japonii okazanie radości po końcowym sukcesie. Naomi Osaka przy odbieraniu pucharu za zwycięstwo przeprosiła kibiców że wygrała z ich ulubienicą a trzeba dodać że wygrała jak najbardziej zasłużenie.

US Open: Finał Pań
Naomi Osaka (Jap) -  Serena Williams (Usa)  6-2 6-4