Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

wtorek, 24 stycznia 2023

AO. Magda Linette melduje się w półfinale

W ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2023, Magda Linette (45 WTA) wygrała na Rod Laver Arena z Czeszką Karoliną Pliskovą (31 WTA) 6:3, 7:5. Spotkanie trwało niespełna 1,5 godziny.

W półfinale poznanianka zmierzy się z Aryną Sabalenką (5 WTA) lub Chorwatką Donną Vekic (64 WTA).

Polka bardzo dobrze serwowała i tylko raz straciła podanie (w pierwszym gemie) pierwszego seta, a trzy razy przełamała rywalkę (w drugim i szóstym gemie pierwszego seta) oraz w kluczowym momencie drugiej partii (na 6:5)

po czym przy własnym podaniu zakończyła mecz.

Dużo pracowaliśmy nad moim zarządzaniem emocjami. Nie rozpamiętuję – już jak kiedyś – straconych szans, przegranych piłek. Dorosłam emocjonalnie. Ponadto atmosfera całego zespołu i dodatkowe wsparcie, były bardzo pomocne. Dzięki temu świetnie rozpoczęłam sezon – powiedziała Magda Linette na konferencji prasowej w Melbourne po zakończonym meczu.

Magda w poniedziałek awansuje na najwyższe miejsce w karierze (była 33 w lutym 2020 roku) w rankingu WTA. W ubiegłym roku w półfinale Australian Open grała Iga Świątek w tym roku mamy Magdę Linette.