niedziela, 22 lipca 2018

NJ Poland - NY Poland 4-1 !

Prezes ZPKP J.Karwowski i kapitan
NJ M.Czerwiński
W Clifton NJ odbył się mecz polonijnych piłkarzy z New Jersey i Nowego Jorku o Puchar Prezesa ZPKP. Drużyna złożona przez zawodników polonijnych z New Jersey i prowadzona przez Marka Kasprowicza (Polonia Wallington) wygrała z zawodnikami z Nowego Jorku prowadzonymi przez Mirosława Pasternaka (Stal Mielec NY) 4:1 (0-0) po bramkach: Bartek Stalarczyk (Polonia Wallington_, Chris Karcz (SC Vistula Garfield), Paweł Kasica (Polonia Wallington) i Hubert Dul (Polonia Wallington) bramkę dla
Nowego Jorku zdobył Jacek Ławniczak (Stal Mielec NY).
Mecz był ciekawym wydowiskiem i co najważniejsze padły w nim 5 bramki w drugiej połowie
meczu, pierwsze minuty spotkania należały do zawodników z klubów polonijnych New Jersey a po 30 minutach przewagę uzyskali zawodnicy z Nowego Jorku. Druga połowa wyraźnie należała dla drużyny z New Jersey która odniosła zasłużone zwycięstwo.
Był to czwarty mecz pomiędzy New Jersey i New York o puchar Prezesa ZPKP i po raz trzeci wygrała drużyna ze stanu New Jersey tym samym puchar przeszedł na jej własność. Za rok po raz piąty zespoły spotykają się w Nowym Yorku.