Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

piątek, 27 lipca 2018

Linette i Świątek w półfinale !

Nie zawiodły dziewczyny zarówno Magda Linette jak i Iga Świątek które zameldowały się w polfinale swoich turnieji. Panowie natomiast zakończyli zmagania na cwiercfinale.

Iga Świątek w dwóch setach pokonała najwyżej rozstawioną na kortach ziemnych w Pradze Monę Barthel i awansowała do półfinału imprezy.
Świątek wyśmienicie rozpoczęła spotkanie, bo odskoczyła w pierwszym secie na 4-0. Cztery kolejne gemy należały do returnujących, ale to nie przeszkodziło wygrać Polce w partii otwarcia 6-2. W drugim secie
Niemka prowadziła 3-0 ale od tego momentu sześc zwycięskich gemów zaliczyła Iga i wygrała caly mecz 2-0 w setach  O przepustkę do finału powalczy z Włoszka Martiną Di Giuseppe.

Mona Barthel (Ger) Iga Świątek (Pol) 6-2 6-3

Magda Linette w trzech setach pokonała rywalkę z Tajwanu  En Shuo Liang i awansowała do półfinału turnieju w chińskim Nanchang na kortach twardych w którym zagra z Chinka Qiang Wang.

Magda Linette - En Shuo Liang (Tpe) 6-3 4-6 6-2

Kamil Majchrzak przegrał w trzech setach z Hugo Dellienem i na poziomie ćwierćfinału zakończył zmagania na kortach ziemnych w fińskim Tampere.

Kamil Majchrzak (Pol) – Hugo Dellin (Bol) 7-6(5) 3-6 1-6

Maciej Rajski przegral w dwóch setach i nie zagra w polfinale w Hiszpańskiej Denia. Rajski po przegraniu gładko pierwszego seta w drugim prowadził juz 5-2 by przegrac 5-7.

Lopez Montagud C. (Esp) – Maciej Rajski (Pol) 6-1 7-5