Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

niedziela, 4 października 2020

Iga Świątek w 1/4 French Open

Iga Świątek (53 WTA) awansowała do ćwierćfinału wielkoszemowego turnieju French Open pokonując rozstawioną z numerem 1 Rumunkę Simonę Halep 6-1 6-2

Od początku rywalizacji we French Open 2020 Świątek imponowała wysoką formą. Iga w drodze do czwartej rundy była lepsza od Markety Vondrousovej (Cze)[15], Su-Wei Hsieh (Taj) i Eugenie Bouchard (Can).

Zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu 2018 świetnie od początku meczu prezentowała się w konfrontacji przeciwko dwukrotnej mistrzyni zmagań wielkoszlemowych Simonie Halep. Świątek w dobrym  stylu zdobywała kolejne punkty, dobrze czuła się na korcie i nie czuła respektu przd bardziej utytułowaną rywalką szybko doprowadziła do przełamania i pewnie wygrała pierwszego seta  6-1.

Iga podtrzymała pobrą passę w drugiej odsłonie. Halep pomimo prób nie potrafiła przeciwstawić się dobrze grającej Polce i zagrozić młodszej o 10 lat rywalce. W drugiej parti Iga straciła tylko dwa gemy i po godzinie i dzieścięciu minutach zakończyła mecz wynikiem 6-1 6-2.

Włoszka Martina Trevisan (159 WTA) będzie rywalką 19-latki z Polski w jej pierwszym wielkoszlemowym ćwierćfinale. Włoszka pokonała Holenderkę Kiki Bartens 6-4 6-4.