Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

sobota, 10 października 2020

Iga Świątek mistrzynią French Open 2020

Wielki sukces odniosła 19-letnia Polka Iga Świątek wygrywając wielkoszlemowy turniej tenisowy French Open rozgrywany w Paryżu,

Iga Świątek w finale pokonała rozstawioną z numerem 4 Amerykankę Sofię Kenin w dwóch setach 6 - 4  6 - 1 odnosząc swoje pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze w zawodach seniorskich.

Iga bardzo dobrze weszła w mecz obejmując prowadzenie 3-0 ale Kenin nic sobie z tego nie robiła i

szybko wyrównawła stan meczu na 3-3, Świątek wygrała swoje podanie i przełamała rywalkę po raz

drugi wychodząc na prowadzenie 5-3. Ale Sofia nie dawała za wygraną i odłamała Igę doprowadzając do stanu 4-5. Iga szła po swoje i przy podaniu Kenin wygrała gema a co za tym idzie dpierwszego seta 6 - 4.

Drugiego seta lepiej rozpoczeła Amerykanka przełamując Polke na 1-0, Iga szubko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie przy swoim podaniu na 2-1, w przerwie Kenin wzieła przerwę medyczną a po powrocie na kort próbowała odwrócić przebieg meczu ale Iga przełamała po raz drugi rywalkę wychodząc na prowadzenie 3-1 i już do końca meczu Świątek nie sraciła gema wygrywają drugą partię 6-1 a całe spotkanie 2-0 w setach.

Ostatnią Polką która była w finale Wielkiego Szlema była Agnieszka Radwańska w 2012 roku w Wimbledonie a wcześniej w 1939 do finału French Open dotarała Jadwiga Jedrzejowska a w 1937 także finał Wimbledonu.