Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Udany początek Magdy Linette

Magda Linette (36WTA) awansowała do 1/16 finału turnieju tenisowego WTA rozgrywanego na twardych kortach w Amerykańskim mieście Lexington.

Magda w pierwszym swoim oficjalnym meczu po przerwie spowodowanej koronawirusem pokonała po dobrym meczu Amerykankę Lauren Davis (62WTA) w dwóch setach 6-2 6-3. Kolejną rywalką Linette będzie też Amerykanka Jennifer Bardy
(49WTA) mecz najwcześniej odbędzie się w środę.

Nie udało sie Magdalenie Fręch awansować z eliminacji do turnieju głównego rozgrywanego w Czeskiej Pradze, Magdalena Fręch przegrała w ostatniej rundzie z Ukarinką Lesią Tsurenko 6-7(7) 6-7(2).

Jednak Magdalena Fręch zagra w turnieju głównym do którego dostała się jako lucky loser. Fręch zagra z inną zawodniczką z eliminacji Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (173WTA),