Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

czwartek, 13 sierpnia 2020

Magdalena Fręch w 1/4 w Pradze

Magdalena Fręch dostała się do głównej części turnieju WTA Prague Open 2020 w stolicy Czech.

Magda Fręch gra w turnieju głównym jako lucky loser. I tę szanse wykorzystała bardzo dobrze, wygrała z inną zawodniczką z eliminacji – Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse (173 WTA) 7:6 (8), 6:3
W pierwszym secie łodzianka wykorzystała dopiero szóstą piłkę setową. Sama obroniła dwa setbole. W drugiej partii była lepsza od rywalki o dwa przełamania i pewnie wygrała seta.

W 1/8 finału Polka zmierzyła się na korcie centralnym z Holenderką Arantxą Rus (70 WTA) 6:3, 2:6, 6:4. Fręch po zaciętym meczu pokonała wyżej notowaną rywalkę i awansowała do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale rywalką Magdy będzie albo Simona Halep (Rum) (WTA 2) lub Czeszka Barbora Krejcikova.(WTA 119).