Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

piątek, 18 maja 2018

Tenisowy piątek !

Tenisowy turniej w Rzymie przechodzi w fazę polfinalow zarówno Pan jak i Panów, nie wystepuja w nich zadni reprezentanci Polski. Jedyna Polka która dzis wystepowala na korcie  w turnieju glownym byla Maja Chwalińska w turnieju w Słowackim Trnava, w 1/8 finału rywalka 16-letniej Polki byla doświadczona pierwsza rakieta Paragwaju Veronica Cepede. Po wyrównanym i zaciętym pierwszym secie w którym Maja Chwalińska przegrała w tie bracku 6-7(4), w drugim...
secie nasz reprezentantka nie sprostała 88 rakiecie w rankingu światowym i przegrała 0-6.

ITF Kobiet Singiel: Trnava Słowacja

Maja Chwalińska (Pol) - Veronica Cepede (Par) 6-7(4) 0-6

Wśród Panów w Challenger w Helbronn (Niemcy) Kamil Majchrzak awansował do półfinału po wygraniu gema 6-3 i prowadzeniu w drugim 3-1 jego rywal D.Brown (Ger) z kreczował. W walce o finał rywalem Majchrzaka będzie Czech Jiri Vesley.

Helbronn (Niemcy)

Kamil Majchrzak (Pol) - DUstin Brown (Ger) 6-3 3-1 (krecz)

W kwalifikacjach do turnieju w Strasbourg (Francja) wystapila Katarzyna Piter która w pierwszej rundzie pokonała Francuzkę M. Georges rozstawiona w kwalifikacjach z nr.4 w trzech setach 6-1 6-7(5) 6-4. Jutro rywalka o awans do glownej drabinki będzie Rumunka Jaquline Adin Cristian (222)