Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

piątek, 11 sierpnia 2023

Świątek na raty pokonała Muchową

Iga Świątek pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą 6:1, 4:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Montrealu.

Spotkanie trwało dwie godziny i 52 minuty, ale od jego początku do końca minęło znacznie więcej czasu. Po drugim secie nastąpiła ponad trzygodzinna przerwa z powodu opadów deszczu, a gdy zawodniczki wróciły w końcu na kort, po kilkunastu minutach musiały znów go opuścić, bo aura znów się pogorszyła. Wówczas Świątek prowadziła 1:0 po przełamaniu rywalki, a w drugim gemie przegrywała 15:30. Ta

przerwa również trwała ok. trzech godzin.

Wynik meczu 3. rundy:

Iga Świątek (Polska, 1) - Karolina Muchova (Czechy, 14) 6:1, 4:6, 6:4.

W piątek około godz. 3-3:45pm w ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins (48 WTA).

Wyniki

Trzecia runda:  D. Collins – L. Fernandez 6:2, 6:3; Pegula – Paolini 6:4, 6:0; Gauff – Vondrousova 6:3, 6:0; Kasatkina – Bouzkova 6:3, 6:4; Rybakina – Stephens 6:3, 6:3; Świątek – Muchova 6:1, 4:6, 6:4; Kvitova – Bencic; Sabalenka – Samsonova.

Ćwierćfinały: Świątek – D. Collins; Gauff – Pegula; Rybakina – Kasatkina.