Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

środa, 31 sierpnia 2022

Po I rundzie US Open pozostała Iga i Hubert

Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz walczyli we wtorek w meczach I rundy wielkoszlemowego US Open 2022.

Świątek (1 WTA) wygrała w dwóch setach z Włoszką Jasmine Paolini (56 WTA) 6:3, 6:0 tracąc tylko trzy gemy.

W drugiej rundzie rywalką Igi Świątek będzie Amerykanka Sloane Stephens (51 WTA).

Drabinka singla kobiet US Open 2022

Hubert Hurkacz (10 ATP) pewnie pokonał Niemca Oscara Otte w trzech setach (41 ATP) 6:4,

6:2, 6:4. W drugiej rundzie zmierzy się z Białorusinem Ilją Ivashką (73 ATP).

Drabinka singla mężczyzn US Open 2022

Porzegnali się z turniejem

Magda Linette (73 WTA) przegrała po bardzo zaciętym  meczu z Czeszką Karoliną Pliskovą (22 WTA) 2:6, 6:4, 6:7 (8:10) w 1. rundzie US Open 2022.

W trzecim secie Magda prowadziła 4:1. W supertie-breaku Czeszka wygrywała już 7:2, ale kolejne sześć piłek wygrała Magda (8:7). Niestety dwie ostatnie piłki przy własnym serwisie i 3 przy serwisie Czeszki powędrowały na konto Karoliny.

Kamil Majchrzak (90 ATP) przegrał z Chilijczykiem Alejandro Tabilo (71 ATP) 1:6, 4:6, 7:6 (3), 1:6 w 1. rundzie US Open 2022.

Magdalena Fręch (103 WTA) nie sprostała Kanadyjce Rebece Marino (106 WTA) 2:6, 3:6 w 1. rundzie US Open 2022.

Wszyscy troje odpadli z turnieju US Open. Ubiegłoroczna mistrzyni US Open Emma Raducanu podzieliła los obu naszych Pań i odpadła w I rundzie po porażce z Francuską Alize Cornet 3-6 3-6.