Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

piątek, 12 lutego 2021

Iga Świątek w IV rundzie AO

Iga Świątek (17 WTA) w trzeciej rundzie pokonała Francuzkę Fionę Ferro (46 WTA) 6-4 6-3

Iga wyśmienicie rozpoczęła spotkanie, przełamała rywalkę dwa razy na 1:0 i 3:0. W kolejne gemach to Ferro złapała rytm i wygrała cztery gemy, zrobiło się 3-4 na korzyść Fiony. Świątek powróćiła do dobrej gry i kolejne 3 gemy rozstrzygneła na swoją korzyść wygrywając seta 6-4.

W drugim secie Polka kontynuowała świetną passé i od razu  uzyskała przełamanie (1-0).

Francuzka obroniła się przed podwójnym breakiem (2:1), a kilka minut później Iga ponownie uzyskała przełamanie na (4:2). Świątek  nie oddała prowadzenia do końca i ostatecznie wygrała drugiego seta 6-3.

O ćwierćfinał zagra w niedzielę z Rumunką Simoną Halep (2 WTA) która w 3 rundzie pokonała Rosjankę Weronikę Kudermietową (36 WTA) 6-1 6-3.