Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

wtorek, 1 września 2020

Świątek w II rundzie US Open

Dziś na wielkoszlemowym turnieju Us Open zobaczyliśmy troje Polskich tenisistów ale tylko Iga Świątek awansowała do II rundy,

Jako pierwsza na kort wyszła Katarzyna Kawa (125) jej rywalką była Tunezyjka Ons Jabeur (31) Kasia powalczyła w drugim secie i była blisko wygrania drugiego seta ale ostatecznie zeszła z kortu pokonana 2-6 6-7(6) z wyżej notowaną rywalką,

Praktycznie równocześnie swoje mecze rozpoczeła Iga Swiątek (53) i Kamil Majchrzak (107) któremu dwa razy został zmieniony rywal na Amerykanina Ernesto Escobedo (185). Wydawało się że Kamil powinien poradzić sobie z
niżej notowanym rywalem - nic bardziej mylnego to Amerykanin dominował na korcie, oprócz pierwszego seta to łatwo wygrał drugie dwa wygrywając 7-6(3) 6-2 6-3.

Pasjunojącym meczem okazał się pojedynek Igi Świątek z Rosjanką Weroniką Kudiermietową (42) mecz był zacięty i stał na wysokim poziomie a co nas cieszy najbardziej że Iga Świątek wyszła z tej rywalizacj zwycięsko wygrywając w dwóch setach 6-3 6-3. Obie zawodniczki pokazały tenis na wysokim poziomie.
W drugiej rundzie zobaczymy troje Polaków Magdę Linette, Huberta Hurkacza i Igę Świątek.