Tenis, Piłka Nożna, Sport Polonijny

piątek, 31 stycznia 2020

Weronika Baszak przegrała w finale Australian Open

W Australian Open nie zabrakło Polskich akcentów w meczach finałowych. W turnieju juniorek w finale zagrała 17-letnia Polka Weronika Baszak a jej rywalką była 14-letnia zawodniczka z Andory Victoria Jimenez Ksintseva.

Polka weszła bardzo dobrze w mecz bo już w pierwszym gemie przełamała rywalkę i szybko wyszła na prowadzenie 2-0, Weronika utrzymywała swoje podanie do stanu 5-4 po czym Victoria wyrównała stan meczu na 5-5 ale kolejne dwa gemy wygrywa Polka i zwycięża pierwszego seta 7-5.
Drugi set to dość wyraźna przewaga zawodniczki z Andory która gra coraz lepiej i pewnie wygrywa 6-2. W 3 secie w czwartym gemie Jimenez Ksintseva przełamała Baszak i wyszła
na prowadzenie 3-1 którego nie oddała już do końca seta i ostatecznie wygrała  6-2. Gra Polki w finale wielkoszlemowego turnieju juniorskiego Australian Open mimo porażki to ogromy sukces u progu zawodowej kariery. Myślę że w niedługim czasie o Weronice Baszak będziemy słyszeć coraz więcej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

I runda:   W,Baszak (Pol) - L.Fruhvitova (Cze)   7 - 6(6)  6 - 3

Drugim Polskim akcentem w finale Australian Open był finał gry deblowej juniorów w którym wystąpił Mikołaj Lorens w parze z Łotyszem Karlis Ozolins rywalem Polsko-Łotewskiej pary byli Nicholas David Lonel (Rom)/Reonaldo Riedi(Sui) para Rumuńsko/Szwajcarska okazali się lepsza w super tie breku 7-6(8) 5-7 4-10.
Mikołaj Lorens występował też w grze pojedynczej turnieju juniorskiego ale odpadł w pierwszej rundzie.